Log In
Register
level 20 Megametal's profile
Username Megametal13   (number: 9824)
Name (Nick) Megametal
Average of Ratings 84.6  (6,071 albums)   [ Rating detail ]
Join Date January 8, 2013 03:12 Last Login January 18, 2021 19:56
Point 415,472 Posts / Comments 1,413 / 5,921
Login Days / Hits 1,532 / 2,561 E-mail
Country Slovakia Gender / Birth year
Dream Theater - Another Day
Nightwish - Human. :||: Nature.
Rhapsody of Fire - Into the Legend
Russell Allen - The Great Divide
Anathema - Distant Satellites
Tuomas Holopainen - The Life and Times of Scrooge
Vanden Plas - Chronicles of the Immortals: Netherworld (Path One)
Ayreon - The Theory of Everything
Sirrah - Did Tomorrow Come...
Dream Theater - Dream Theater
Riot - ThunderSteel
Tublatanka - Žeravé znamenie osudu
Accept - Restless and Wild
Firewind - Few Against Many
Queensrÿche - Queensrÿche
Leaves' Eyes - Meredead
Circus Maximus - Nine
Arjen Anthony Lucassen - Lost in the New Real
Star One - Victims of the Modern Age
Star One - Space Metal
Silent Force - Walk the Earth
Silent Force - Worlds Apart
Evergrey - Monday Morning Apocalypse
Evergrey - Torn
Kamelot - Karma
Nocturnal Rites - New World Messiah
Saxon - Unleash the Beast
Saxon - Metalhead
Pretty Maids - Red, Hot and Heavy
Pretty Maids - Future World
Cain's Offering - Gather the Faithful
Cacophony - Go Off!
Beautiful Sin - The Unexpected
Psychotic Waltz - Mosquito
Fates Warning - Disconnected
Fates Warning - No Exit
Fates Warning - The Spectre Within
Bruce Dickinson - Balls to Picasso
Bruce Dickinson - The Chemical Wedding
Bruce Dickinson - Accident of Birth
L.A. Guns - Cocked & Loaded
Yngwie Malmsteen - Fire & Ice
Yngwie Malmsteen - Facing the Animal
Yngwie J. Malmsteen's Rising Force - Rising Force
Album Photos  (886)
   
Blind Guardian - A Night at the Opera CD Photo by MegametalBlind Guardian - Tokyo Tales CD Photo by MegametalBlind Guardian - The Forgotten Tales CD Photo by MegametalBlind Guardian - Tales from the Twilight World CD Photo by MegametalBlind Guardian - Follow the Blind CD Photo by MegametalBlind Guardian - Battalions of Fear CD Photo by Megametal
Blind Guardian - Tokyo Tales CD Photo by MegametalBlind Guardian - A Night at the Opera CD Photo by MegametalBlind Guardian - The Forgotten Tales CD Photo by MegametalBlind Guardian - Tales from the Twilight World CD Photo by MegametalBlind Guardian - Follow the Blind CD Photo by MegametalBlind Guardian - Battalions of Fear CD Photo by Megametal
Bruce Dickinson - Tyranny of Souls CD Photo by MegametalBruce Dickinson - The Chemical Wedding CD Photo by MegametalBruce Dickinson - Accident of Birth CD Photo by MegametalBruce Dickinson - Skunkworks CD Photo by MegametalBruce Dickinson - Balls to Picasso CD Photo by MegametalBruce Dickinson - Tattooed Millionaire CD Photo by Megametal
View all lists »
Artist Genres Country Albums Votes Date
preview Stygma IV Heavy Metal, Power Metal Austria 9 0 Jan 2, 2021
preview Shadowland Progressive Rock, Neo-prog United Kingdom 7 0 Oct 4, 2020
preview Maraya Progressive Power Metal United States 2 0 Oct 4, 2020
preview Mindfeed Progressive Metal United Kingdom 2 0 Oct 4, 2020
preview Opposite Earth Progressive Heavy Metal, Power Metal United States 5 0 Sep 28, 2020
preview Backwater Heavy Metal, Speed Metal Germany 7 0 Sep 26, 2020
preview Black Jester Neoclassical Metal, Progressive Metal Italy 3 0 Jul 20, 2020
preview Metalforce Heavy Metal, Power Metal Germany 1 1 Dec 25, 2018
preview Lost Century Thrash Metal, Doom Metal Germany 3 3 Dec 28, 2017
preview Auberon Melodic Death Metal, Thrash Metal Sweden 3 2 Jun 18, 2017
View all artists »
cover art Artist Album Release date Rating Votes Date
no image preview preview Demo 1996 1997 - 0 Jan 2, 2021
Grand Ominous Dreams preview preview Grand Ominous Dreams  [Demo] 1996 - 0 Jan 2, 2021
Rotting Corpses preview preview Rotting Corpses  [Compilation] 2005 - 0 Jan 2, 2021
A History in Pain - LIVE preview preview A History in Pain - LIVE  [Live] 2003 - 0 Jan 2, 2021
Hell Within preview preview Hell Within 2003 - 0 Jan 2, 2021
The Human Twilight Zone preview preview The Human Twilight Zone 2002 - 0 Jan 2, 2021
Phobia preview preview Phobia 2001 - 0 Jan 2, 2021
The Court of Eternity preview preview The Court of Eternity 1998 - 0 Jan 2, 2021
Solum Mente Infirmis... preview preview Solum Mente Infirmis... 1997 - 0 Jan 2, 2021
A Philosopher at the End of the Universe preview preview A Philosopher at the End of the Universe 2020-10 80 1 Nov 27, 2020
View all albums »
preview  Annihilator preview  Ballistic, Sadistic (2020) (85/100)    Jan 17, 2021
Ballistic, Sadistic Annihilator sú na hudobnej scéne od roku 1984 pričom zažili slávnejšie časy, ako aj menej podarené. Hlavne začiatky mali výborné a sú nezmazateľné vpísané do metalovej histórie. Časom sa vyformovali len na kapelu Jeff Waters -a, pričom na novinke si okrem gitár a spevu pribral aj basu. Jediným doprovodným členom na novinke je tak len Fabio Alessandrini, ktorý ma na starosti bicie. Na albume sa objavili aj dvaja pomocní spievajúci hostia: John Gallagher (Raven) a Kat Shevil (Winds of Genocide, Uncoffined).
A teraz k albumu: novinka sa pohybuje prevažne v svižnom Thrash Metal -e, pričom občas odbočí aj do Heavy. Riffy sú prevažne zaujímavé, takisto aj sóla, avšak keďže si Jeff Waters zobral na svoju osobu skoro všetky nástroje, tvorbu nápadov a aj produkciu, pri niektorých piesňach mi napadlo, že by dopadli ešte lepšie, keby tam bolo aj spoluautorstvo, prípadne rozvinutý nápad / pieseň. Tým myslím, že keby dobrý nápad alebo dobrú pieseň dotiahol (vyšperkoval) nejaký spoluhráč na špičkový. V niektorých piesňach som proste cítil väčší potenciál, ktorý nebol využitý.
Celkovo je to podarené album, ale k špičke ho nezaradím.
1 like
preview  Eternal Idol preview  Renaissance (2020) (95/100)    Jan 5, 2021
Renaissance Eternal Idol je ďalší z množstva skupín a projektov, na ktorých sa podieľa výborný Fabio Lione. Jeho kvalitný hlas si pozornejší fans mohli všimnúť už v kapele Labÿrinth a následne hlavne Rhapsody of Fire (pôvodne Rhapsody). Následne pôsobí v (Angra, Lione / Conti, Turilli / Lione Rhapsody) alebo pôsobil v (Athena, Vision Divine, Athena, Hollow Haze, atď) + v neskutočnom množstve iných projektov, prípadne ako hosť v spriatelených skupinách.
Výhodou, ktorú má Fabio Lione vo svojom hlase je pestrosť, široké rozpätie / rozmanitosť a sila hlasu (kvalita). Takisto je ľahko rozpoznateľný. Druhým hlasom (menej vyťaženým, ale stále dosť počuteľným a kvalitným) je ženský spev od Claudia Duronio (inak aj Serenade - tých som zatiaľ nikdy nepočul, takže neviem posúdiť kvalitu ich hudby, ale tu to ani nie je podstatné).
Samozrejme bez kvalitnej hudby by bol výsledok polovičný. Hudba je prevažne v strednom tempe, pričom je premenlivá a celkom príjemne plynie. Štýl kapely sa pohybuje v Symphonic Power Metal -e, pričom občas čerpajú z Heavy a málinko aj Gothic Metal -u. Doprovodná kapela je zostavená zo skúsených muzikantov ako Nick Savio - gitary, klávesy (inak Hollow Haze, Cyber Cross, Vicious Mary, ex-White Skull), Andrea Buratto - basa (inak Secret Sphere, Hell in the Club) a Enrico Fabris - bicie (inak Raintime, Fake Idols). Podarené album.
2 likes
preview  Sonata Arctica preview  Talviyö (2019) (85/100)    Jan 2, 2021
Talviyö Hneď na začiatku uvediem, že zatiaľ posledné album od Sonata Arctica - "Talviyö" je určite slabšie než ich predošlé radovky (a hlavne albumy zo začiatkov kariéry), avšak tak nízke hodnotenie je prehnané. Reálne by som ho ohodnotil na 80 bodov, no pridávam 5 bodov na zvýšenie katastrofálne nízkeho raitingu.
Začnem najprv s nevýhodami alebo lepšie napísané slabšími stránkami novinky. Pre mňa prvou a aj najslabšou časťou hudby sú priemerné a málo výrazné bicie. Naozaj z nich necítite žiadnu kreativitu, technické finty, zaujímavé prechody, prípadne iné výrazné prvky. Jednoduchý základný rytmus, väčšinou v strednom tempe, žiadne zaujímavé zrýchlenia, spomalenia, tvrdosť, len pár občasných nenápadných prechodov. Táto nevýraznosť z môjho pohľadu ublížila albumu najviac. Chalani úplne zabudli na rýchlosť.
Druhou nevýhodou, ale menšou sú gitary, ktoré občas zahrajú zaujímavé nápady, či už riffy alebo vyhrávky a sóla, avšak taktiež občas prejdú do nevýraznosti a priemeru. Chýba mi viac výrazných sól alebo aspoň vyhrávok, častejšie zmeny a väčšia výraznosť / riffovanie.
Čo sa týka dobrých stránok albumu, tak piesne v základe nie sú zlé, len akoby neboli dotiahnuté / viac prepracované a zvýraznené. Tony Kakko má ako vždy kvalitný spev, aj keď aj u neho nájdem pár momentov, kde mohol byť výraznejší / agresívnejší (kde mohol ísť viac naplno, nie len plochý ... See More
preview  Within Temptation preview  Resist (2019) (80/100)    Dec 28, 2020
Resist pri novinke od Within Temptation som dlhšie rozmýšľal, koľko bodov dám zatiaľ poslednému albumu s názvom "Resist". Nakoniec som sa priklonil k nižšiemu bodovaniu. Skupina prešla počas svojho pôsobenia na metalovej a neskôr aj rockovej scéne rôznymi miernymi zmenami a k svojmu pôvodnému štýlu naberala jemnejšie ako aj alernatívne prvky. Výhodou skupiny je stále špičkový ženský spev Sharon den Adel, vďaka ktorému som pridal pár bodov (85).
Avšak po hudobnej stránke mám pocit, akoby sa snažili dosiahnuť väčší úspech a sústredili sa príliš na hlavný prúd (mainstream). Zvuk je kvalitný, čitateľný, ale skôr jemne basový a gitary nemajú tvrdý zvuk, ale skôr skreslený - netradičný, až skoro so zafarbením do elektroniky (sú málo výrazné). Bicie sú účelné, akoby nenápadné a skôr kopírujú hudbu a aktuálne trendy. V hudbe môžete počuť rôzne alternatívne, elektronické, prípadne popové prvky. Hudobne by som ich aktuálne zaradil niekde do Alt./Symphonic/Electronic/Pop Rock. Metal -ové prvky môžete hľadať s lupou. Mne nevadí jemnejšia hudba, ale toto je príliš orientované na aktuálne trendy. Preto hudbu hodnotím na (75).
Takže keď urobím priemer: 85+75 = 160/2 = výsledných 80 bodov. Čo tiež nie je zlé, ale majú naozaj aj lepšie albumy. Hlavne prvé tri.
1 like
preview  Amaranthe preview  Manifest (2020) (85/100)    Dec 25, 2020
Manifest Z môjho pohľadu je "Manifest" zatiaľ najlepším albumom od Amaranthe. Viacerí na skupinu pozerajú (pozerali) cez prsty (vrátane mňa), čo sa novým albumom zmenilo. Naďalej zachovávajú smer predošlých albumov, čiže kombinovanie Metalcore / Dance / Power / Melodic Death Metal -u, ale teraz je to akési podarenejšie, hudobne kvalitnejšie a má to hlavu a pätu.
Prevažujú zaujímavé nápady, silnejšie piesne výrazne prevažujú nad priemernými a páči aj vhodné rozdelenie spevu pričom Elize Ryd dostala zaslúžene najviac priestoru. Dobrý je aj Nils Molin (čistý spev od minulého albumu) a občasné využitie grovlingu/revu druhého mužského hlasu Henrik Englund Wilhelmsson. Album je aj dobre nazvučené, jedine predsa by som dal viac priestoru gitarám (hlavne nejakým vyhrávkam a netradičným sólam).
2 likes
View all reviews »
Punching the Sky preview  Armored Saint preview  Punching the Sky (2020) (85/100)    Jan 15, 2021
podarená novinka "Punching the Sky" je ôsmim radovým albumom kapely, pričom sa opäť pohybuje medzi Heavy Metal -om a Alt./Hard Rock -om. Za najlepšie piesne považujem Lone Wolf a Missile to Gun. Ak by bolo viac takýchto piesní na albume, pridal by som o 5 bodov viac
Long Day Good Night preview  Fates Warning preview  Long Day Good Night (2020) (90/100)    Jan 4, 2021
Fates Warning pôsobí na Prog. Metal/Rock -ovej scéne už od roku 1984, čiže aktuálne už 37 rokov a stále si išli svojou cestou a svojím spracovaním progresívnej hudby. Aktuálne album sa pohybuje prevažne v strednom tempe, pričom hudba sa v jednotlivých piesňach postupne rozvíja a doplňuje. Dôraz je daný aj na spev, gitary sú premenlivé a dopĺňajú ich pestré a nápadité bicie.
Kill or Get Killed preview  Iron Savior preview  Kill or Get Killed (2019) (90/100)    Jan 4, 2021
zatiaľ posledné album "Kill or Get Killed" sa štýlovo pohybuje v Power/Heavy Metal -e, pričom zvuk gitár je mierne akoby rezavý. Iron Savior už roky potvrdzujú svoju kvalitu a zaslúžené miesto na hudobnej scéne.
1 like
Iron Savior - Kill or Get Killed CD Photo by Megametal
Human preview  Darkwater preview  Human (2019) (90/100)    Dec 31, 2020
Švédsku kapelu Darkwater som doteraz poznal len okrajovo a zatiaľ posledná radovka "Human" je prvé kompletné album, ktoré som si vypočul celé. Štýlovo sa pohybujú v Prog. Metal -e s vyváženým podielom gitár a klávesových nástrojov. Traja členovia skupiny sú/boli prepojený s ďalšími progresivistami: Harmony. Podarené album či už po hudobnej alebo zvukovej stránke.
Moment preview  Dark Tranquillity preview  Moment (2020) (85/100)    Dec 30, 2020
Dark Tranquillity počúvam skoro od ich začiatkov a za ich najlepšie albumy považujem "The Mind's I", "Skydancer", "Projector" a "Haven". Novinka "Moment" pokračuje v smere predošlých albumov, ale z môjho pohľadu silu spomenutých 4 albumov nedosiahla, chýbajú mi tam top momenty. Napriek tomu je to celkom podarené album.
1 like
The Great War preview  Sabaton preview  The Great War (2019) (90/100)    Dec 28, 2020
z môjho pohľadu je "The Great War" trošku krátke album, ale po hudobnej stránke obsahuje všetky poznateľné a typické prvky pre hudbu Sabaton
1 like
The Atlantic preview  Evergrey preview  The Atlantic (2019) (95/100)    Dec 28, 2020
Evergrey sú stálicou na hudobnej scéne a dá sa povedať aj zaručenou kvalitou. Novinka "The Atlantic" pokračuje v štýle Progressive/Power Metal, pričom kombinuje tvrdé gitarové pasáže s vyhrávkami a aj jemnejšími, dalo by sa napísať až melancholickými prvkami
1 like
Elysium preview  Stratovarius preview  Elysium (2011) (95/100)    Dec 23, 2020
po čiastočnej zmene zostavy chytili Stratovarius druhý dych a "Elysium" je potvrdením správnej cesty
The Last Knight preview  Serenity preview  The Last Knight (2020) (90/100)    Dec 20, 2020
Serenity na novom albume "The Last Knight" podarene kombinujú prvky Melodického Power Metal -u so symfonickými prvkami. najviac sa mi páčia rýchle a rifované pasáže
Epitaph preview  Pyramaze preview  Epitaph (2020) (95/100)    Nov 28, 2020
Čo napísať o Pyramaze? Nuž, je to určite kapela, ktorá by si zaslúžila väčšiu pozornosť na metalovej, ako aj rockovej scéne. Novinka "Epitaph" kombinuje prvky Prog. Heavy/Power Metal u, pričom občas sa prikloní aj k Rock -u. Každý nástroj má svoje správne miesto, kvalitný nápad a hudba je podporená výborným spevom. Jeden z top albumov 2020.
View all comments »
Inner Wellness Stretcher (85/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
Inner Wellness Failed (90/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
Inner Wellness Yet Another Day (90/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
Inner Wellness Freaked Home (90/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
Inner Wellness Probability 121 (90/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
Inner Wellness Divinity High (90/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
Inner Wellness Gift (90/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
Inner Wellness Love Joy (95/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
Inner Wellness Jesus Döner (90/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
Inner Wellness Evelyn (90/100)    Jan 18, 2021
preview  Kyyria preview  Inner Wellness (1998)
View all ratings »
Album lyrics submitted by Megametal
 
cover art Band Lyrics Album Lyrics Date
no data
Free board posts written by Megametal
 
Title Date Hits
no data
Info / Statistics
Artists : 38,792
Reviews : 9,050
Albums : 139,490
Lyrics : 185,482